Kable HDMI: Doskonała jakość obrazu i dźwięku w Twoim zasięgu. Jak dopasować odpowiedni kabel HDMI do telewizora?

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia rozwija się w zawrotnym tempie, coraz więcej urządzeń elektronicznych wymaga odpowiedniego przesyłu danych w wysokiej jakości. Jeden z kluczowych elementów, który gwarantuje doskonały obraz i dźwięk, to odpowiednie dobranie kabla HDMI. Dzięki nim możliwe jest przesyłanie sygnału audio-wideo między różnymi urządzeniami, takimi jak telewizory, monitory, projektory, komputery, konsole do gier, odtwarzacze Blu-ray i wiele innych. W tym artykule przyjrzymy się głębiej tematowi kabli HDMI i dowiemy się, dlaczego warto zainwestować w jakościowe rozwiązania.

czytaj całość »
Kable mikrofonowe XLR - na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego przyłącza? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kablach XLR

Kable mikrofonowe o zakończeniach typu XLR są niezastąpionym narzędziem w profesjonalnym środowisku audio. Dzięki nim możliwe jest przesyłanie sygnału audio z mikrofonów do mikserów, wzmacniaczy czy interfejsów audio. Marka VITALCO zdobyła zaufanie klientów dzięki swoim wysokiej jakości kablom i adapterom.

W tym artykule dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego kabla XLR, aby zapewnić sobie najlepszą jakość dźwięku i niezawodność podczas pracy oraz poznasz podstawowe informacje o budowie wtyków XLR. Artykuł odpowiada na pytania takie jak: Jakie są rodzaje kabli XLR? Jakie jest zastosowanie kabli XLR? Jaka jest budowa kabla XLR? Na co zwrócić uwagę przy doborze kabla XLR? 

czytaj całość »
Kable RCA - które wybrać?

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jednemu z najpopularniejszych typów kabli używanych w świecie audio i wideo - kabli złączowych RCA. Często stosowane w systemach audio i wideo, kable RCA są niezbędnym elementem, który umożliwia przesyłanie sygnałów między różnymi urządzeniami. Dowiedz się więcej o tych kablach, ich funkcjach i zastosowaniach.

 

czytaj całość »
Wszystko co powinieneś wiedzieć o złączach JACK

Jack – jest to wtyczka używana do transmisji sygnałów analogowych (głównie w połączeniach audio).

Wtyki Jack możemy podzielić ze względu na średnicę oraz w zależności od liczby pierścieni.
Najpopularniejsze złącze to Jack 6,3 mm (potocznie nazywany „duży Jack”) oraz Jack 3,5 mm czyli minijack (potocznie nazywany „mały jack”) jednak istnieje także trzeci rodzaj Jack 2,5 mm czyli microjack.

W zależności od liczby pierścieni (R- ring [pierścień]) wtyczki Jack dzielimy na:

TS – mono (T – tip [końcówka] ; S -sleeve [tuleja])
TRS – stereo
TRRS – 4-polowe (z obsługą mikrofonu)

czytaj całość »
Opisujemy różnice w złączach DIN

Złącze DIN to typ złącza które stosuje się między innymi w urządzeniach audio oraz w komputerach np. do podłączenia starszego typu klawiatury z komputerem czy do podłączenia magnetofonu. 

Zasady nazewnictwa (złącza oznacza się liczbą trzycyfrową):

- Pierwsza cyfra oznacza liczbę pinów

- Druga oraz trzecia oznacza rozmieszczenie pinów (kąt)

I tak najpopularniejsza wtyczka wykorzystywana w kablach do łączenia magnetofonów to DIN-545.

 

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl